Silver Bells


Dnes tu máme opět něco pro ty, kteří mají rádi anglicky zpívané vánoční koledy. Silver Bells je klasická vánoční píseň, kterou složili Jay Livingston a Ray Evans.

Píseň poprvé zazněla ve filmu Lemon Drop Kid v podání legendárního Boba Hopa a Marilyn Maxwellové. Bob Hope (29. 5. 1903 – 27. 7. 2003), americký herec, komik, zpěvák a moderátor si získal srdce Američanů účinkováním v celé řadě filmů především ve čtyřicátých a padesátých letech minulého století, ale také svojí podporou organizace United Service Organizations, která pomáhá americkým válečným veteránům a organizuje zábavné programy pro vojáky působící v zahraničních misích.

O popularitu písně se výrazně zasloužili také její první interpreti – Bing Crosby a Carol Richards – v jejich podání vyšla na desce ještě dříve, než se film Lemon Drop Kid dostal do kin.

My jsme pro vás připravili verzi, kterou nazpíval taktéž věhlasný americký zpěvák Perry Como (18. 5. 1912 – 12. 5. 2001). Ten měl v repertoáru celou řadu vánočních písní. Ostatně jedno z jeho prvních alb nese název Perry Como Sings Merry Christmas Music.

Silver Bells
Štítky:    

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>