The Corrs: Happy Christmas (War is over)


Když jsme přemýšleli, jaké vánoční koledy bychom si měli během letošního Adventu připomenout, nemohli jsme vynechat ani Happy Christmas (War is over) od Johna Lennona. Podle našeho názoru jedna z nejkrásnějších moderních vánočních písniček vůbec.

Ani zde na webu se s ní nesetkáváme poprvé a slibujeme, že ani naposledy. A čí interpretaci jsme tentokrát zvolili? The Corrs.

Pokud jste na náš web nezavítali poprvé, možná jste si všimli, že máme určitou slabost pro interprety a hlavně interpretky z Irska, stejně jako tendenci k nekritickému rozplývání se nad jejich hudebními počiny (jmenovat můžeme např. Sinead O’Connor, Dolores O’Riordan, Enya). Možná vás překvapíme, ale tenhle příspěvek bude ve stejném duchu ;-).

A to i přesto, že The Corrs našemu vkusu sice odpovídají, ale do oné “rozplývací kategorie” tak úplně nepatří. Jsou fajn, ale takových byste napočítali víc. I když třeba taková Summer wine, kterou nazpívala Andrea Corr spolu s Bonem (zase Ir!), je jedním slovem paráda.

A paráda je i Happy Christmas (War is over) v podání The Corrs. Dokonce jsme neodolali a přidali jsme ji sem ve dvou verzích. Jedna pochází z vysílání pořadu Good Morning America (nepřehlédněte, jak si vystoupení užívají i lidé na ulici), druhá z akce Christmas in Washington. Ujít si ji nenechala ani kompletní rodina amerického prezidenta Billa Clintona. I když možná bychom dnes měli spíše říkat rodina Hillary Clintonové? Vůbec nejlepší bude varianta, že se přišli podívat Hillary a Bill Clintonovi s dcerou Chelsea.

Ale abychom neodbíhali od tématu. Obě provedení Happy Christmas (War is over) v podání The Corrs jsou nádherné, mají skvělou atmosféru, Andree i všem ostatním to neskutečně sluší. Tak si to užijte a pokud budete mít pocit, že vám trochu vlhnou oči, tak je to úplně v pořádku.

Christmas in Washington

Good Morning America

The Corrs: Happy Christmas (War is over)