Zima, zima, zima, zima


Vánoční koledy má ve svém repertoáru i Hana Zagorová. Zmínit můžeme třeba vánoční album Ave, které nazpívala se svým manželem Štefanem Margitou. Písničku Zima, zima, zima, zima na ní ale nenajdete. Pro “husákovy děti” ale tahle písnička může být vzpomínkou na jejich dětská léta.

Hana Zagorová je po Lucii Bílé nejúspěšnější českou zpěvačkou. V letech 1977 až 1985 byla ve Zlatém slavíkovi (předchůdce dnešní ankety Český slavík) mezi zpěvačkami stejně suverénní jako Karel Gott a posbírala devět Slavíků v řadě.

Sama zpěvačka v jednom z rozhovorů kdysi přiznala, že si doma vánoční koledy příliš nezpívají. Vysvětlení je ale vcelku logické. Zpívání je pro ni i pro jejího manžela povoláním, od kterého si, tak jako každý, chtějí občas také odpočinout. Neznamená to ale, že by Vánoce a vánoční tradice včetně zpívání vánočních koled neměla ráda. Právě naopak, má je nesmírně ráda, i když dodává, že její manžel Štefan Margita je miluje snad ještě víc. Sama peče i vánoční cukroví, byť jen několik druhů.

Zima, zima, zima, zima
Štítky: