It’s Beginning to Look a Lot Like Christmas (Bing Crosby)


Mezi klasické anglické zpívané vánoční koledy z dvacátého století bezesporu patří také It’s Beginning to Look a Lot Like Christmas. Píseň v roce 1951 napsal Meredith Willson (18. 5. 1902 – 15. 6. 1984), americká skladatel, textař a dirigent, původně s názvem It’s Beginning to Look Like Christmas.

Klasický vánoční hit zařadila do repertoáru celá řada muzikantů, za úspěchem písně ale stojí především nahrávka, kterou nazpíval Perry Como spolu s The Fontane Sisters with Mitchell Ayres & His Orchestra v roce 1951 a také verze od Binga Crosbyho, kterou si můžete přehrát níže.

Bing Crosby (3. 5 1903 – 14. 10. 1977) patří mezi největší velikány amerického zábavního průmyslu všech dob. „Byl otcem mé kariéry, idolem mého mládí a v době mé dospělosti i mým drahým přítelem,“ prohlásil o něm například Frank Sinatra. Bing Crosby vystupoval v rozhlase, v televizi, vydával desky, hrál ve filmech. Držitel cen Oscara i Grammy si posluchače a posluchačky získával svým hebkým a přesto mužným hlasem. Mnoho z filmů, ve kterých se objevil, můžeme zařadit do zlatého fondu světové kinematografie. Jmenujme například filmy Holiday Inn, kde se objevil po boku Freda Astaira a Marjorie Reynolds, Going My Way (v češtině známé pod názvem Farář u svatého Dominika), The Bells of St. Mary’s (Zvony od svaté Marie ), kde hrál spolu s Ingrid Bergmanovou nebo ve vánoční klasice White Christmas (Bílé Vánoce), kde zazářil spolu s Danny Kayem a Rosemary Clooney.

Píseň It’s Beginning to Look a Lot Like Christmas se objevila v roce 1963 v muzikálu Here’s Love, v cover verzi ji na svoje vánoční album „Christmas with The Chipmunks“ zařadili populární zpívající veverky. Slyšet jste ji mohli i ve druhém pokračování filmu Sám doma 2: Ztracen v New Yorku (Home Alone 2: Lost in New York) i mnoha dalších.

It’s Beginning to Look a Lot Like Christmas (Bing Crosby)