Mirusia Louwerse: Ave Maria


Na Štědrý den, stejně jako v loňském roce, přichází čas pro Schubertovu Ave Maria. Vánoční koledy nás provázely celým Adventem a tato nádherná skladba je dozajista tou pravou, kterou letošní Advent zakončíme.

Ave Maria jsme si již představili ve velmi různorodých podáních, např. Connie Talbot, Beyonce, The Carpenters, jako přenádherný duet Dolores O’Riordan a Luciana Pavarottiho nebo v německé verzi nazpívané Helene Fischer. A vybrat interpreta i pro letošní Štědrý den bylo stejně těžké, jako v loňském roce. Tentokrát jsme vsadili na pro mnohé možná méně známé jméno: Mirusii Louwerse. Věříme, že nám po poslechu její verze Ave Maria dáte za pravdu, že to byla správná volba.

Mirusia Louwerse se narodila 29. března 1985 v australském Brisbane. Její pěvecký talent se projevoval od jejího mládí. Její teta, která žije v Nizozemsku, se proto rozhodla kontaktovat nizozemského houslistu, skladatele a hudební ho producenta André Rieu. Ten si poslechl její hlas a okamžitě jí volal do Austrálie. O dva dny později již spolu stáli ve studiu. I díky jednomu telefonátu milující tetičky se mohla zrodit společná nahrávka písně Ave Maria, kterou si nyní můžete pustit. Určitě se vyplatí sledovat i dojaté tváře v publiku. Pokud snad slzička ukápne i vám, nemáte se za co stydět. Krásné Vánoce!

Mirusia Louwerse: Ave Maria
Štítky: