Judy Garland: Have Yourself a Merry Little Christmas


Nádherné období Adventu je po roce opět zde a my náš web je tady proto, abychom si každý den našli chviličku, naladili se na sváteční notu a poslechli si nějakou vánoční koledu. Takže zapalte první svíčku na adventním věnci a vychutnejte si vánoční klasiku Have Yourself a Merry Little Christmas v podání Judy Garland.

Have Yourself a Merry Little Christmas jsme si již v minulých letech představili v interpretaci Tonyho Bennetta. Tím, kdo tuto vánoční koledu poprvé nazpíval, ale byla právě Judy Garland. Pokud máte rádi pamětnické filmy, především pak americké filmové klasiky, pak na vás při poslechu této písně dýchne atmosféra poloviny minulého století.

Osud k půvabné dívce, která se na sebe poprvé výrazně upozornila ve filmové adaptaci románu amerického spisovatele Lymana Franka Bauma Čaroděj ze země Oz, nebyl příliš shovívavý. Zemřela ve věku 47 let. Částečně doplatila na svůj pracovní úspěch – únavu z velkého pracovního nasazení překonávala často za pomoci alkoholu a prášků, což se jí nakonec stalo osudným.

Do osrdí generací se ale zapsala nezapomenutelným způsobem a vánoční píseň Have Yourself a Merry Little Christmas, která se zařadila mezi klasické anglicky zpívané vánoční koledy je toho důkazem.

Příjemný poslech a krásný adventní čas vám všem.

Judy Garland: Have Yourself a Merry Little Christmas