Zpíváte doma vánoční koledy, nebo dáváte přednost jen poslechu?


K atmosféře Vánoc patří nezaměnitelná vůně purpury, pálících se františků, pečený kapr s bramborovým salátem, vánoční stromeček a stejně tak bezpočet dalších tradic a obyčejů, které jsou s těmito krásnými svátky spojeny. Ty pravé Vánoce by to nebyly ani bez vánočních koled.

Koledy na nás zní rádia prakticky od začátku adventního období, pouštíme si je z CD nebo z počítače, bereme je jako zcela nezastupitelnou součást Vánoc. Možná ale oproti našim předkům zůstáváme trochu ochuzeni, pokud zůstáváme jen u poslechu reprodukovaných koled.

Především pokud máte doma hudebně nadané děti, byla by škoda nenacvičit si s nimi několik vánočních zpěvů a koled. Ty si pak společně můžete zazpívat a zahrát o některé z adventních nedělí a pak s nimi v průběhu svátků ohromovat babičky, dědečky i další nejen rodinné návštěvy.

Především pokud se spojí dohromady několik dětí a budete mít k dispozici i hudební nástroje, lhostejno, zda se bude jednat o klavír, klarinety nebo kytary, můžete s vaší domácí kapelou při zpěvu koled vyčarovat úchvatnou atmosféru, na kterou budete ještě dlouho vzpomínat.

Ostatně, hudební nástroje mohou být také vhodným vánočním dárkem. Pocit, jaký zažijete, když vás nadšené dítě odmění přehrávkou na právě rozbaleném vánočním dárku, si v sobě ponesete po celý život. Ale pozor, pokud především starším dětem v teeneagerském věku Ježíšek pod stromeček nadělí třeba perkuse, budete to chtít také odhlučněné prostory pro zkoušení.

Zpíváte doma vánoční koledy, nebo dáváte přednost jen poslechu?